Magnetyczne ciekawostki

Magnetyczne ciekawostki

Magnetyczne ciekawostki
autorem artykułu jest Aleksander Sowa

Przeprowadzono testy na temat wpływu pola elektromagnetycznego na organizm ludzki. Nie stwierdzono niekorzystnego wpływu na zdrowie przy zachowaniu zasad bezpieczeństwa. Przeprowadzono także doświadczenia z gołębiami, które umieszczano w silnych polach magnetycznych. Zauważono, że ptaki wykorzystują nawet subtelne zmiany w natężeniu pola ziemskiego w swoich wędrówkach do celu. Zapamiętują historię magnetyczną miejsca, z którego wyleciały i potrafią wrócić do punktu startu na tej podstawie. Gołębie, nawet po poddaniu silnemu polu magnetycznemu, nie tracą swoich zdolności nawigacyjnych. Podobne właściwości wykazały inne kręgowce (dzikie gęsi) a nawet insekty (motyle).

Znajomość dziaÅ‚ania pola magnetycznego emitowanego przez odpowiedni magnes znalazÅ‚a zastosowanie w transporcie ropy naftowej w rurociÄ…gach. Pole magnetyczne zmniejsza na pewien czas lepkość ropy naftowej, dziÄ™ki czemu można zwiÄ™kszyć szybkość przepÅ‚ywu ropy w rurociÄ…gu. Do odwiertu wykonuje siÄ™ dokÅ‚adne badania ustalajÄ…ce, które z natężeÅ„ pól magnetycznych dziaÅ‚a na ropÄ™ najbardziej efektywnie. Liczy siÄ™ czas i obniżenie lepkoÅ›ci. Po poznaniu tych parametrów, do rurociÄ…gu wstawia siÄ™ staÅ‚e magnesy, a ropa, przepÅ‚ywajÄ…c przez nie, staje siÄ™ bardziej pÅ‚ynna co procentuje szybszym jej przepÅ‚ywem”

W USA magnetyzery są badane pod kątem możliwości aktywacji wodorowych paliw do pocisków balistycznych i rakiet, a przyszłościowo również promów kosmicznych... ach ci amerykanie.

Jeden z producentów magnetyzerów w Polsce ogÅ‚osiÅ‚ w 1999 konkurs, polegajÄ…cy na tym, że czÅ‚owiek który udowodni, że jego aktywatory magnetyczne (prawidÅ‚owo zamontowane) nie dziaÅ‚ajÄ… otrzyma nagrodÄ™ w postaci miliona zÅ‚otych. Zasady konkursu zamieszczono w numerach 1 i 2/99 „Mojego Auta”. Nagrody nie odebraÅ‚ nikt.

Słowo magnetyzm oznacza również przekazywanie impulsów nerwowych innej osobie przy pomocy dłoni (w spirytystyce i niekonwencjonalnych metodach terapeutycznych). Znów, nie do wiary.

Magnetyzery sÄ… używane np. również do wkrÄ™taków zwanych w Polsce Å›rubokrÄ™tami. Ich dziaÅ‚anie polega to tym że grot wkrÄ™taka przed użyciem wkÅ‚ada siÄ™ w odpowiedni otwór takiego magnetyzera a nastÄ™pnie dziÄ™ki poddaniu dziaÅ‚aniu pola magnetycznego grota wkrÄ™taka Å›rubki Å‚atwiej trzymajÄ… siÄ™ grota. Magnetyzer taki ma również drugi otwór – usuwajÄ…cy te cechÄ™.

Badania przeprowadzone przez prof. Fujio Takahasi polegały na wystawieniu bakterii escherichia coli na działanie pola magnetycznego o natężeniu 2,300 gausów i obserwacji procesu mitozy. Okazało się, że magnetyzm katalizuje podział jąder komórkowych, czemu jednak nie towarzyszy równoległy podział ścian komórek. W warunkach zwykłych podziałowi jądra komórkowego towarzyszy utworzenie dwu nowych komórek. Po zastosowaniu pola magnetycznego, po szybkim podziale jądra nie następuje podział ścianek komórki lub mitoza. W konsekwencji dwa jądra komórkowe żyją wewnątrz tej samej komórki. Ponieważ powierzchnia ścianek komórki pozostaje stała, końcowym efektem jest zagłodzenie obu jąder komórkowych, a zatem ich polem magnetycznym. Jest to sposób w jaki, niszczone są algi.

Jak działają magnetyzery i jak je wykonać, kompendium wiedzy o magnetyzerach


--
Aleksander Sowa
----------------------
www.wydawca.net

Artykuł pochodzi z serwisu www.Artelis.pl

Zobacz takze:
Idea magnetycznej aktywacji paliw
Metody nauki języka angielskiego
Odzież ciążowa dla odważnych
Jak zdobyć dwa razy tyle subskrybentów, przy takim samy
Zamów bilet przez internet